BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az onkológiai intézet után újabb kórházban hibásodott meg a klíma

Leállt a hűtési rendszer a győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház egyik szárnyában, ahol egyebek mellett az onkológia egy része, a kardiológia, a belgyógyászat és a gyermekintenzív osztály működik.

2026. június 24. szerda, 06:20

Fotó: Facebook - A győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országos Onkológiai Intézet keddi klímahibáját követően a győri kórház is hasonló esetről adott hírt.

A Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház tájékoztatása szerint az intézmény C3 épületblokkjának hűtési rendszerében műszaki hibát észleltek, a berendezés működése bizonytalanná vált, ezért a hiba elhárítását haladéktalanul megkezdték – írta az intézmény kedden Facebook-bejegyzésben.

A hírt kiszúró Telex megjegyezte, hogy a C3-as épületblokk a kórház 2013-ban átadott, ötemeletes szárnyai közé tartozik. Itt működik egyebek mellett az onkológia egy része, a kardiológia, a belgyógyászat, valamint a gyermekintenzív osztály is.

A kórház a problémát azonnal jelezte az illetékes fenntartói és műszaki szervezeteknek, a hibafeltárást a szakszerviz rövid időn belül elvégezte. A javításhoz szükséges alkatrészek megérkeztek, a helyszíni munkálatok kedden már folytak. Az intézmény reményei szerint a hűtési rendszer szerdán helyre is állhat.

A meghibásodás idejére átmeneti műszaki intézkedéseket vezettek be az épület légcseréjének javítása és a belső hőmérséklet csökkentése érdekében, emellett ivóvizet biztosítanak a betegeknek és hozzátartozóiknak.

Ez is érdekelhet