BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Riasztás a nyíregyházi kórházban: korlátozzák az ivóvízhasználatot több épületben

A nyíregyházi Jósa András Tagkórház több épületében korlátozni kellett az ivóvízhasználatot, miután a vízhálózat ellenőrzése során mikrobiológiai eltéréseket mutattak ki – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház.

2026. június 24. szerda, 19:45

Fotó: https://szszbvk.hu/nyiregyhazi-tagkorhaz/
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vizsgálatok a hálózat több pontján is problémát jeleztek, ezért az intézmény azonnali megelőző intézkedéseket vezetett be. A korlátozás a Cardiovascularis Centrumot, valamint a sebészeti, rehabilitációs és belgyógyászati tömbök egyes részeit érinti.

A kórház közleménye szerint a vizsgálati eredmények beérkezése után haladéktalanul megkezdték a szükséges szakmai és műszaki beavatkozásokat. Az érintett területeken alternatív vízellátást biztosítanak, és elindították a vízhálózat fertőtlenítését, valamint az ellenőrző vizsgálatokat is.

Az intézmény hangsúlyozta, hogy a betegellátás nem szünetel, a higiénés protokollokat a helyzetnek megfelelően alkalmazzák, és az ellátás biztonságát fenntartják. Mint írták, minden szükséges lépést megtesznek a betegek, a hozzátartozók és a dolgozók védelme érdekében.

A kórház tájékoztatása szerint a helyzetet folyamatosan figyelemmel kísérik, együttműködnek a hatóságokkal, és a beavatkozásokat a szakmai és hatósági előírások szerint végzik el.

Ez is érdekelhet