Újra összecsap az Samsung és az Apple
Újra perli az amerikai Apple a dél-koreai Samsungot, ismét szabadalmi ügyben.
Újra összecsap az Samsung és az Apple
Újra perli az amerikai Apple a dél-koreai Samsungot, ismét szabadalmi ügyben.
Szegényes karácsonyt vár az Apple
Szerény karácsonyi forgalomra számít az Apple, az egykor falrengető eredményekről beszámoló vállalat most pusztán azzal a jó hírrel tudott szolgálni, hogy várhatóan nem csökken tovább profitja.
Elbukik az olcsó iPhone?
A kereskedők nyakán maradnak a szeptemberben bemutatott iPhone-páros olcsóbb tagjai, az iPhone 5C-k, legalábbis erre utal, hogy a kereskedők leszállították a mobilok árát és hírek szerint az Apple jóval kevesebbet rendel ezekből a telefonból, mint amennyit korábban tervezett.
Megdöntötte eladási rekordját az Apple
Az Apple kilencmillió darabot adott el új iPhone-modelljeiből az értékesítés első három napján − ilyen sokat ennyi idő alatt az okos telefon egyetlen korábbi változatából sem vittek el a vevők. A cég két héttel ezelőtt két új típusváltozatot jelentett be: az iPhone 5S-t, amely elődjénél gyorsabb processzort, jobb kamerát és egy vadonatúj ujjlenyomat-azonosítót kapott, illetve az iPhone 5C-t, amely a korábbi változat színes műanyag házba csomagolt olcsóbb kiadása. Az Apple nem ad meg értékesítési adatokat külön-külön a két készülékről, csak annyit közölt, hogy az 5S típus iránti kereslet olyan erős volt Kínában és Hongkongban, hogy a telefonból a premier előtt felhalmozott raktárkészletek elfogytak. Ezért megkérték a beszállítókat, hogy pörgessék fel a készülék gyártását.
Már kilencmillió új iPhone került forgalomba
Kilencmillió új okostelefont adott el az Apple három nap alatt. Az iPhone 5S és 5C modellek szeptember 20-án kerültek az Apple boltjainak polcaira.