Évi százmilliárd katonai fejlesztésre
Tízéves költségvetési tervet készít jövőre a HM – tudta meg a NAPI Gazdaság. A jövőben folyamatosan növekszik a GDP-arányos költségvetés, az ebből eredő növekményt a tárca fejlesztésekre fordítaná. Erre a célra – az üzemeltetési beszerzéseket nem számítva – jövőre 15 milliárdot szánnak, ami a katonai büdzsé mintegy 5 százaléka; az arányt 2006-ra 30 százalékra emelnék.
