Újabb diagnózis a magyar vidék súlyos betegségéről
Az önkormányzatoknak nincs pénzük a háziorvosi ügyeleti rendszer üzemeltetésére: a kormány hét éve nem ad több forrást, amit egyre kevésbé tudnak saját zsebből pótolni.
Újabb diagnózis a magyar vidék súlyos betegségéről
Az önkormányzatoknak nincs pénzük a háziorvosi ügyeleti rendszer üzemeltetésére: a kormány hét éve nem ad több forrást, amit egyre kevésbé tudnak saját zsebből pótolni.
Orvosi rendelők fejlesztésére nyílt meg hétmilliárdos pályázat
Orvosi szolgálati lakásra, rendelők fejlesztésére és orvosi eszközök beszerzésére nyújthatják be pályázataikat az ötezer fő vagy az alatti állandó lakosságszámmal rendelkező helyi önkormányzatok vagy önkormányzati társulások. Összesen 7 milliárd forint támogatási keretösszeg áll rendelkezésre - jelentette be a Miniszterelnökség.
Koronavírusos lett két háziorvos Újbudán
A XI. kerület két háziorvosa is megfertőződött koronavírussal - jelentette be László Imre, Újbuda polgármestere.
Papírforma: így nézhet ki a mentők által elvégeztetett koronavírus-tesztelés
Mintavétel céljából akár mentőt is küldhet a háziorvos a fertőzésgyanús ember otthonába, ha ennek szükségét látja - jelent meg szerdán a kormánynak a koronavírus-járvánnyal foglalkozó tájékoztató honlapján az MTI szerint.
Koronavírus: már a halottakat is tesztelni kell Magyarországon
A járványhelyzet miatt megváltozott a halottakkal kapcsolatos eljárásrend a magyar kórházakban. A normál boncolásokat nem végzik el, de a Covid-19 fertőzésének gyanújakor tesztelik az elhunytakat a kórházak. A tüdőgyulladásos lélegeztetett betegektől is mintát kell venni Magyarországon. Az alapellátásban még várják a tájékoztatást.