BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

győr

10.
03.
22:00

Biogázüzem épül Győr mellett

Mintegy 1,1 milliárd forint beruházással 800 kilowatt elektromos kapacitású biogázüzem épül a Győr-Moson-Sopron megyei Felpéc határában. Enyingi Tibor projektvezető szerint a 497 milliós uniós pályázati forrásból és 563 milliós, részben hitelből előteremtett önerőből épülő üzem decemberben kezdheti meg a működést, a teljes kapacitást jövő márciusra érheti el. Az erőmű fa kivételével bármilyen szerves hulladékból képes lesz 55−65 százalékos metántartalmú gázt kinyerni, amellyel meghajtja az áramfejlesztő generátort hővel ellátó turbinát.

Szerző(k):
Leszák Tamás