BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elindult az új Audi gyártása Győrben

Megkezdődött az új A3 Cabriolet sorozatgyártása az Audi Hungaria Motor Kft. győri gyárában.

2013. október 17. csütörtök, 15:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kompakt négyüléses autóval egy új modell teljes gyártási folyamata valósul meg a nyáron felavatott, 900 milliós eurós beruházással épült járműgyárban, az Audi Hungariánál a modell elődjéből 2007 és 2013 között közel 63 ezer darabot szereltek össze az ingolstadti gyárral közös gyártási folyamat keretében.

Az Audi A3 Limousine is a társaság új autógyárában készül, ahol az Audi TT Coupé és TT Roadster következő generációját is gyártani fogják.

Az új Audi A3 Cabriolet sorozatgyártása egy következő lépés ahhoz, hogy gyártásunkat évi 125 ezer autóra növeljük - fogalmazott Thomas Faustmann, az Audi Hungaria ügyvezető igazgatója. Az Audi összesen több mint 900 millió eurót fordított az építkezésre és a berendezésekre, a bővítés eredményeként 2100-zal emelkedett a létszám, amely szeptember közepén érte el a tízezret.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet