Itt az új magyar Audi - képpel
Az A3 Limousine után az új Audi A3 Cabriolet is Győrben készül majd.
Itt az új magyar Audi - képpel
Az A3 Limousine után az új Audi A3 Cabriolet is Győrben készül majd.
Győrben fejlesztett a Gebrüder Weiss
Ötödik magyarországi telephelyét nyitotta meg a Gebrüder Weiss Szállítmányozási és Logisztikai Kft. − jelentette be Thomas Schauer ügyvezető igazgató. A Győrben mintegy százmillió forintos beruházással végrehajtott fejlesztés a gyűjtőfuvarozásban érdekelt vállalat második invesztíciója az elmúlt két évben. Schauer szerint a magyarországi elektronikus útdíj többletköltsége ugyanis kedvezőtlen hatással van arra, hogy a térség fuvarozási igényeit Budapestről szolgálják ki gazdaságosan. Az új telephely 1500 négyzetméteren ezer palettahellyel rendelkezik, kezdetben tíz munkatársnak biztosít munkahelyet. A kft. az idei első félévben mintegy hét százalékkal növelte nettó árbevételét a megelőző év azonos időszakához képest − tette hozzá az ügyvezető. A cég az elmúlt 23 évben több mint 6 milliárd forint értékű zöldmezős és technológiai beruházást hajtott végre Magyarországon, az itteni vállalat ma már közel 250 munkatársat foglalkoztat, beszállítói révén pedig további 300 embernek ad munkát Jürgen Bauer, a Gebrüder Weiss keleti régiójának igazgatója szerint.
Győr kivitelezőt keres ötmilliárdos arénájának
Sietnie kell a győri új multifunkcionális csarnok nyertes kivitelezőjének: szűk egy év alatt kell a terveket elkészítenie és befejezni a beruházást, valamint átalakítani a meglévő sportcsarnokot. Az állam ötmilliárdos támogatást ígért az építéshez.
Győrben fejlesztett a Gebrüder Weiss
Az elektronikus útdíj bevezetésének is szerepe volt abban, hogy az osztrák tulajdonba lévő Gebrüder Weiss Szállítmányozási és Logisztikai Kft. újabb fejlesztést hajtott vére, ezúttal Győrben.
Ismét bedőlt a győri baromfi-feldolgozó
Felszámolási eljárás indult a 2011 óta az egykori Pannon Baromfi-feldolgozó és Értékesítő Kft. győri telephelyét működtető Imperial Best Kft. ellen. A nyilvános cégadatok szerint a társaság működésének első évében 821 millió forint nettó árbevétel mellett 14 milliós veszteséget termelt, a tavalyi értékesítési gondokat azonban már az alapanyag-beszerzési nehézségek is tetézték. A Kisalföld információi szerint 2012 októberében az akkor mintegy száz dolgozót foglalkoztató társaság munkavállalóinak felétől, közel 50 főtől vált meg. Az Imperial Best az elmúlt évet egymilliárd forintot meghaladó nettó árbevétel mellett már 249 milliós veszteséggel zárta. A tulajdonosok ugyan még bíztak benne, hogy az egyre nagyobb adósságot felhalmozó cég helyzetét sikerül stabilizálni, ám létszámbővítés helyett újabb -csökkentés következett − a cég által bérelt üzemnek ekkor már csak hét dolgozója volt. A társaság kötelezettségállománya az elmúlt év végén megközelítette az 1,3 milliárd forintot, ebből több száz millió forinttal a beszállító termelőknek tartozik a vállalat.