Fontos üzenetet kaptak a tanárok
Az Emmi szerint Értelmetlen lenne a pedagógusok folyamatos tesztelése.
Fontos üzenetet kaptak a tanárok
Az Emmi szerint Értelmetlen lenne a pedagógusok folyamatos tesztelése.
Kásler: két egészségügyi dolgozó halt meg koronavírus miatt
A koronavírus-járvány természete megváltozott: a terjedés közösségeken belül történik, ami azt is jelenti, hogy lényegesen nehezebb kontrollálni - mondta Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetője a Spirit FM műsorában. A fertőzöttek életkora egyre inkább tolódik kifelé.
Gulyás Gergely: a kormány még nem döntött az orvosbérekről
A kormány nyitott a Magyar Orvosi Kamara orvosi béremeléssel kapcsolatos javaslatára, alapnak tekinti az abban foglaltakat, de döntés még nem született - válaszolta újságírói kérdésre Gulyás Gergely kancelláriaminiszter a csütörtöki Kormányinfón.
Az Emmi visszaüzent az orvosi kamarának: van ágy, van eszköz és van szakember
A halasztható előjegyzett (elektív) ellátások felfüggesztését kérte a járványkórházakban Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke Kásler Miklós miniszternek címzett levelében, a kollégáiktól kapott visszajelzések alapján a létszám- és kapacitáshiányra hivatkozva. Hétfőn este válaszolt a levére az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi), ebben közlik, hogy mindenből van elég, aki kapacitáshiányról beszél, az vagy szándékosan torzít, vagy nincs tisztában a tényekkel, így az elektív ellátásokat sem állítják le sehol.
Koronavírus: megkezdődött az orvosok, ápolók átvezénylése
Készen áll a magyar egészségügy a növekvő betegszámmal együtt járó feladatok ellátására - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) csütörtökön az MTI-vel. Azt is bejelentették, hogy orvosokat és ápolókat "vezényelnek át" a járványkórházakba azokból az intézményekből, amelyek jelenleg nem vesznek részt a fertőzés elleni védekezésben.