Harmadik lépcsőjéhez ért az egészségügyi béremelés
November 1-jétől újabb 20 százalékkal emelkedik az egészségügyi szakdolgozók bére - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) vasárnap reggel közleményben.
Harmadik lépcsőjéhez ért az egészségügyi béremelés
November 1-jétől újabb 20 százalékkal emelkedik az egészségügyi szakdolgozók bére - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) vasárnap reggel közleményben.
Nagy a baj: újabb ágazatban telt be a dolgozók pohara az egészségügy után
A magyar állam folyamatosan szervezi ki a szociális ellátások területén dolgozókat közalkalmazotti státuszukból, és teszi át őket főként egyházi munkáltatók kötelékébe, ezzel a Munka törvénykönyve hatálya alá, miközben feladatuk továbbra is közszolgálati. A privatizálás és az alacsony keresetek közepette az ágazat mégis igen aktív érdekképviseleti tevékenységet tudhat maga mögött, melyet most egy online sztrájk meghirdetésével folytat - írja a mérce.hu.
Koronavírus: lesz elég hely a Covid-betegeknek a kórházakban - véli az államtitkár
A kijelölt kórházak intenzív kapacitása jelenleg elégséges a szükséges műtétek kiszolgálására, és bármikor megkaphatják a tréninget a Covid-ellátásra azok az egészségügyi dolgozók, akiknek ez eddig nem volt meg - mondta Horváth Ildikó, az Emmi államtitkára az InfoRádiónak.
Újabb kórházakat kellett a koronavírusos betegek kezelésére állítani
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere bővítette a Covid-ellátásba bevont intézmények körét - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) vasárnap az MTI-vel. Hatvani, váci, ceglédi, bajai, orosházi kórház is listára került.
November 20-ig lehet pályázni a Klímabarát közlekedés mindenkiért! kiírásra
Idén is meghirdette hagyományos közlekedési-környezetvédelmi kreatív pályázatát az Innovációs és Technológiai Minisztérium, az Agrárminisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma; a rajzokat, fotókat és egyéb alkotásokat meghosszabbított határidővel, november 20-ig lehet benyújtani elektronikus úton.