BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

emmi

10.
27.
11:30

Nagy a baj: újabb ágazatban telt be a dolgozók pohara az egészségügy után

A magyar állam folyamatosan szervezi ki a szociális ellátások területén dolgozókat közalkalmazotti státuszukból, és teszi át őket főként egyházi munkáltatók kötelékébe, ezzel a Munka törvénykönyve hatálya alá, miközben feladatuk továbbra is közszolgálati. A privatizálás és az alacsony keresetek közepette az ágazat mégis igen aktív érdekképviseleti tevékenységet tudhat maga mögött, melyet most egy online sztrájk meghirdetésével folytat - írja a mérce.hu.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss