Koronavírus: táppénzt kaphatnak a tanárok
Minden tanár teljes táppénzt kap, aki az iskolában betegedett meg vagy ottani történés miatt kényszerül karanténba - jelentette be Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetője.
Koronavírus: táppénzt kaphatnak a tanárok
Minden tanár teljes táppénzt kap, aki az iskolában betegedett meg vagy ottani történés miatt kényszerül karanténba - jelentette be Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetője.
Nagyot nőhet Novák Katalin fizetése
Novák Katalin miniszterként akár havi bruttó 3 millió forintot is kereshet majd októbertől, szemben az eddigi 1,3 millió forinttal - számolta ki az Mfor.hu.
Koronavírus: látogatási tilalmat rendeltek el az ország minden szociális intézményében
Látogatási és intézményelhagyási tilalmat rendelt el az országos tisztifőorvos az ország minden szociális intézményében - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.
Koronavírus: kockázatra figyelmezet az orvosi kamara
Most egy veszélyhelyzet, egy kockázat van. Nem tudjuk, hogy ez most egy csúcs, ami le is cseng egy idő után, aztán majd október-novemberben támad újra, vagy egy exponenciális fejlődés miatt máris ráömlik az egészségügyi ellátó rendszerre. Több esélyes még a meccs - mondta a fertőzöttek számának megugrásával kapcsolatban Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara elnöke az ATV Híradónak.
Négy nap alatt tíz oktatási intézményt zártak be a koronavírus miatt
Hatezer oktatási intézményből eddig négy óvodában és hat iskolában kellett rendkívüli szünetet elrendelni koronavírus-megbetegedés miatt - közölte Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelési államtitkára az M1-en. Jelenleg 60-70 intézményt figyelnek, ahonnan jelezték koronavírus-fertőzés gyanúját.