Vasánapi zárva tartás: elbocsátások jönnek - NGM
Lesznek elbocsátások az üzletek vasárnapi zárva tartása miatt - ismerte el a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára a Hír TV-ben.
Vasánapi zárva tartás: elbocsátások jönnek - NGM
Lesznek elbocsátások az üzletek vasárnapi zárva tartása miatt - ismerte el a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára a Hír TV-ben.
Ezren kerülhetnek utcára a Fidesz-módosító miatt
Több mint ezer munkavállaló kerülhet utcára az állami trafikellátó bevezetésével, illetve az egészségügyi hozzájárulás kiterjesztésével - hívja fel a figyelmet az iparági szakszervezet. Arra kérik a parlamenti képviselőket, hogy ne szavazzák meg a munkahelyek megszűnését eredményező törvénymódosítást.
Tovább hízik az államapparátus, de jön a fogyókúra is
A tervek szerint 2015-ben tovább nő a minisztériumok létszáma bő 2100 fővel, így az eléri a 8645 főt. A minisztériumok háttérintézményeiben ugyanakkor további félmillió embert foglalkoztattak, itt a létszám már nem nő. Már a 2015-ös költségvetésben is vannak források az elbocsátásokra, de a komolyabb létszámcsökkentés 2016-tól jönne a kormány tervei szerint.
Bezárt a Nokia Komáromban - mutatjuk, mi lett a dolgozókkal
A hónap végén bezárt a Nokia Komárom Kft. telefongyára - mondta Pákozdi Szabolcs, az Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője vasárnap az MTI érdeklődésére. A gyár utolsó, az üzem felszámolásának adminisztratív teendőit intéző 24 dolgozójának leépítését pénteken jelentették be a megyei munkaügyi központban.
Az ING 1700 munkavállalót bocsát el
Az ING holland pénzügyi csoport 1700 munkavállalóját bocsátja el a következő három évben annak következményeként, hogy egyszerűsíti és automatizálja IT-rendszereit.