BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ING 1700 munkavállalót bocsát el

Az ING holland pénzügyi csoport 1700 munkavállalóját bocsátja el a következő három évben annak következményeként, hogy egyszerűsíti és automatizálja IT-rendszereit.

2014. november 25. kedd, 13:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ING kedden kiadott közleményében jelezte, hogy elsősorban az ING hollandiai központjában, az IT-részlegekben és telefonközpontokban szüntetnek meg álláshelyeket. Az 1700 munkavállaló mellett 1075, külső szerződésekkel betöltött poszt is feleslegessé válik.

Az ING jelenleg eltérő rendszereket használ a mobiltelefonokra, internetes oldalán és telefonközpontjaiban, Ezek egységesítése és egyszerűsítése lehetővé teszi az ügyfelek jobb kiszolgálását - mutatott rá a vállalat.

A holland társaság a negyedik negyedévben adózás előtt 320 millió euró céltartalékot képez az átalakításokra. A 200 millió eurós befektetéssel megújuló IT-rendszerek és az elbocsátások eredményeként az ING évente 270 millió euró megtakarítást vár 2018-tól kezdve.

Nemrégiben jelentette be az állam tulajdonában álló ABN Amro Bank, a második legnagyobb holland hitelező, hogy fejleszti internetes szolgáltatásait, és ennek következményeként ezer munkavállalót bocsát el.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet