BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

daganatos_megbetegedések

11.
15.
14:45

Még az MNB jelentése szerint is fájóan keveset költ az állam egészségügyre

Megjelent a Magyar Nemzeti Bank Versenyképességi jelentése, amiben az egészségügy is kiemelt szerepet kapott. A GDP arányos egészségügyi kiadásaink az Európai Unióban a harmadik legalacsonyabbak. Az összefoglalóban kitérnek arra is, már minden negyedik magyar túlsúlyos, a rákstatisztikák pedig hiába javultak még mindig elsők vagyunk a rákhalálozásban. Sokat költünk saját zsebből és gyógyszerszedésben is dobogósok vagyunk.

Szerző(k):
Koncsek Rita