Erős nap volt Európában
Két százalékot meghaladó pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán - írja az MTI.
Erős nap volt Európában
Két százalékot meghaladó pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán - írja az MTI.
Dráguló olaj hajtja fel a tőzsdéket
Pozitív kezdésre lehet számítani szerdán a főbb európai értékpapírpiacokon. A határidős indexjegyzések és a tőzsdén kívüli forgalomban kialakult árfolyamok alapján a vezető tőzsdék, a londoni, a frankfurti és a párizsi 0,4-0,5 százalék körüli indexemelkedéssel kezdhetik a szerdai kereskedést - írja az MTI.
Zöldben nyitott New York
Emelkedéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek pénteken. Javítja a befektetői kockázatvállalási kedvet, hogy több állam a koronavírus-járvány terjedését akadályozó intézkedések lazítására készül, ráadásul meglepő módon nem csökkent, hanem enyhén emelkedett a szűkebb értelemben vett tőkejavak iránti kereslet márciusban.
Az OTP húzta fel a BUX-ot
Emelkedéssel zártak a főbb nyugat-európai és a magyar tőzsde is csütörtökön. Az OTP-részvények ára 305 forinttal, 3,74 százalékkal emelkedett.
Olajkrach után korrigálhatnak a tőzsdék
Mérsékelt erősödésre, az előző napi nagy veszteségek pozitív korrekciójára lehet számítani szerdán a főbb európai értékpapírpiacokon a kereskedés kezdetén - írja az MTI.