Erősödéssel nyitott a tőzsde Nyugat-Európában
Pluszban indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken, és még az olaj ára is emelkedett kissé - adta hírül az MTI.
Erősödéssel nyitott a tőzsde Nyugat-Európában
Pluszban indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken, és még az olaj ára is emelkedett kissé - adta hírül az MTI.
Emelkedéssel zárt Nyugat-Európa
Emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön, a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre és az angol jegybank új pénzügypolitikai jelentésére figyeltek. Az előzetes adatok szerint a londoni FTSE-100 mutató 0,50 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,21 százalékos, a párizsi CAC-40 index 0,28 százalékos, a madridi IBEX 0,19 százalékos, a milánói FTSE MIB pedig 0,17 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést - írja az MTI.
Budapest és a fontosabb európai indexek is pozitívan nyitottak
A budapesti tőzsde a szerdai záróértékéhez képest 0,03 százalékkal erősödött. Európában is zöldnyitás volt a vezető indexeken.
Az olajár diktálhat a tőzsdéken
Vegyes kezdésre lehet számítani csütörtökön a főbb európai értékpapírpiacokon. A vezető indexek a tőzsdén kívüli forgalomban kialakult árfolyamok alapján 0,1 százalék körüli, csekély mértékben mozdulhatnak el pozitív és negatív, de inkább pozitív irányba a kereskedés kezdetén - írja az MTI. Nyolchetes csúcsa körül az olajár.
Zöldben zárt Nyugat-Európa
Jelentős erősödéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán.