Valóban olcsóbbak a hazánkban gyártott élelmiszerek Németországban, mint a hazai pultokon? A magasabb magyar infláció mellett a dr ...
Claudia Goldin a harmadik nő, aki megkapja a közgazdasági Nobel-díjat.
Az EU megszüntetné a férfi és női munkavállalók közötti bérszakadékot, melynek megvalósítása céljából a legalább 100 főt foglalkoz ...
Átláthatóbb gyakorlatot ír elő a 100 főnél több alkalmazottat foglalkoztató vállalkozásoknak a fizetések meghatározására egy új uniós irányelv, amelyet mai plenáris ülésén nagy többséggel megszavazott az Európai Parlament. A cél elsősorban a nemek közti diszkriminatív bérkülönbség csökkentése.
Szerző(k): Nagy KristófAz OECD által közzétett adatok szerint a legtöbb európai országban 2010 és 2020 között reálértéken nőtt az orvosok éves bruttó fizetése. Néhány országban azonban az elmúlt évtizedben csökkentek az orvosfizetések.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraAz egész unióban csak az osztrák városokban és a máltai vidéken mértek olyat a statisztikusok, ahol a nők kerestek jobban.
Szerző(k): Károly GáborA bértranszparencia, vagyis az, amikor nyilvánosságra kerülnek a bérek, nem egy konfliktust szülhet a munkahelyeken, és összességében a munkaerőpiacon. Érdemes ennek ellenére nyilvánosságra hozni a fizetéseket? Milyen hatással lehet ez a cégek jövőre?
Szerző(k): Economx