Száz helyen szüntetnék meg az orvosi ügyeletet
Az alapellátást úgy alakítanák át a jövő évtől, hogy országosan 81 járásnak lenne 102 ügyeleti központja a mostani csaknem 300 helyett - tudta meg a Népszava. Ebből 21 csak gyermek, 21 csak felnőtt ellátóhely, és 60 vegyes, felnőtteket és gyermeket is fogadó lenne. Szakértők szerint, ha a javaslatot elfogadják veszélybe kerülhet a betegbiztonság.




