Becsődölt Balmazújváros, nem kapnak bért a dolgozók
Legutóbb sem tudta a közgyűlés megszavazni a költségvetés, most pedig már fizetni sincs miből.
Becsődölt Balmazújváros, nem kapnak bért a dolgozók
Legutóbb sem tudta a közgyűlés megszavazni a költségvetés, most pedig már fizetni sincs miből.
Jól járhatnak a cégek: magas a munkavállalói aktivitás az álláspiacon
A gazdasági mutatók a cégek tavalyi várakozásaihoz képest kedvezőtlenebbül alakultak, ezért idei évben láthatóan visszafogták a munkaerő toborzását.
Nem jött be a jóslat, megint kevesebbet ér a fizetésünk
A KSH keddi tájékoztatója szerint több mint 15 százalékkal nőtt a nettó átlagkereset Magyarországon az egy évvel korábbihoz képest, ami azt jelenti, hogy a kedvezményeket beleszámolva 383 500 forintot kap kézhez egy dolgozó átlagosan minden hónapban. A fizetésünk értéke viszont ismét csökkent augusztusban, de ha teljesül a kormány terve, már az őszi hónapokban emelkedés jöhet a reálbérek tekintetében.
A nők alulfizetettségéért járt a közgazdasági Nobel-díj
Claudia Goldin a harmadik nő, aki megkapja a közgazdasági Nobel-díjat.
Megszűnhet a garantált bérminimum - kikerül a sereghajtók közül a magyar fizetés?
Jövőre 15 százalékkal emelkedhet a minimálbér és 10 százalékkal a garantált bérminimum az érdekképviseletek formálódó megállapodása szerint. Az idei bértárgyalások ugyanakkor ennél jóval többről szólnak: a szakszervezetek és a munkáltatók már az európai minimálbér alapjait is leraknák – tudta meg a részleteket az Economx.