BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

bérek

09.
25.
05:59

A képzett munkavállalók az infláció igazi vesztesei, sokaknak 50 százalékos béremelés járna jövőre

Több mint harmadával ér ma kevesebbet azoknak a munkavállalóknak a fizetése, akik utoljára 2021-ben kaptak béremelést. A teljesen elmaradó, vagy jóval infláció alatti bérkorrekció elsősorban a magasan képzett, így magasabb keresetű alkalmazottakat érinti, nekik jövőre már 40 százalékkal kellene többet kapniuk, mint a rekordot döntő inflációs időszak előtt.

Szerző(k):
Nagy Kristóf
09.
14.
14:47

Hasított a diákmunka: lassabb június után csúcsra pörgött a foglalkoztatás

A Meló-Diák Iskolaszövetkezetnél 15-20 százalékkal emelkedtek a kifizetések – közölte az economx megkeresésére a cég vezetője. Majzik Nándor két fontos tapasztalatot is megosztott portálunkkal: egyrészt a korábbinál jóval több diák akart dolgozni – különösen igaz ez a 18 év alattiakra –, másrészt a nehéz fizikai munkát végleg kizárják a magyar fiatalok.

Szerző(k):
Drávucz Péter