BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

bér

12.
11.
08:06

Újratölti a kormány a minimálbéremelést, ennyit ér a 20 százalék

Lényegében a garantált bérminimum és a minimálbér jövő évi emelését csomagolja újra a kormányzati kommunikáció, amikor a szociális és gyermekvédelmi területen-, a kulturális és közművelődési ágazatban-, valamint bölcsődékben dolgozók 20 százalékos béremelését hirdeti. A dolgozók túlnyomó többségénél mindegyik területen a legkisebb bérek adják az igazodási pontot a fizetések meghatározásánál, és az érintettek keresete is nagyrészt a garantált bérminimumhoz közelít.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
12.
09.
08:20

Két év alatt kétszeresére hízott a kormány

Nem sikerült teljesíteni azt az ígéretet, hogy a Fidesz, szemben elődeivel karcsúbb kormányzatot fog üzemeltetni. Két év alatt megduplázódott a kormány háza táján sertepertélő államtitkárok és miniszteri biztosok és bértömegük is ennek megfelelően nőtt. Tíz évet tekintve pedig megháromszorozódott az állami vezetők száma, a bérkeretük pedig ötszörösére nőtt - írja a 24.hu.

Szerző(k):
Komócsin Sándor