Kiszámolták: ennyit buktak két hónap alatt a háztartások
Januárban és februárban már 177 milliárd forintot buktak az értékpapírok árfolyamcsökkenése miatt a kisbefektetők. Márciusban további veszteségek vártak rájuk.
Kiszámolták: ennyit buktak két hónap alatt a háztartások
Januárban és februárban már 177 milliárd forintot buktak az értékpapírok árfolyamcsökkenése miatt a kisbefektetők. Márciusban további veszteségek vártak rájuk.
Aranyrúdra cserélték a vécépapírt - boom a piacon
Hiány alakult ki az aranyrudak piacán, miután a járvány miatt megugrott a fizikai arany iránti kereslet. Kereskedők szerint a lakosság úgy kezdte el felhalmozni az aranyat, mint járvány első hullámában a vécépapírt.
Uralták a világot, most a vírus betesz nekik
Elképesztő mennyiségű tőkét vesztettek a világ legnagyobb passzív, tőzsdén jegyzett befektetési alapjai a koronavírus pánik nyomán. Ezzel van aki szerint véget ért az aranykora az ETF-eknek, amelyek az elmúlt években lassan minden más befektetési formát kiszorítottak.
Csökkent a befektetési alapok vagyona
Februárban 0,7 százalékkal, 49 milliárd forinttal csökkent a befektetési alapokban kezelt vagyon - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) az MTI-vel hétfőn.
Kipöckölnék pozíciójából a Twitter vezérét
Piaci értesülések szerint egy hedge fund jókora részesedést szedett össze a Twitterben és a jelenlegi cégvezetés lecserélésére készül. Elon Musk, a Tesla alapító-vezetője védelmébe vette Jack Dorsey-t, aki a Twitternél hasonló szerepet tölt be.