Háromból két magyarnak van már megtakarítása
Néhány éve még csupán minden hetedik-nyolcadik háztartás tudott pénzt félretenni. A Budapest Alapkezelő friss felmérése szerint ma már háromból két magyarnak van megtakarítása.
Háromból két magyarnak van már megtakarítása
Néhány éve még csupán minden hetedik-nyolcadik háztartás tudott pénzt félretenni. A Budapest Alapkezelő friss felmérése szerint ma már háromból két magyarnak van megtakarítása.
Nőtt a befektetési alapok vagyona
Januárban 1 százalékkal, 65 milliárd forinttal emelkedett a befektetési alapokban kezelt vagyon - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) az MTI-vel hétfőn.
Nagy hibát követtek el a háztartások: milliárdokat buktak a döntéssel
Az állampapírt választották a befektetési alapok helyett a háztartások tavaly, pedig az alapokon sokkal többet nyertek volna. A legjobban viszont az OTP részvényesei jártak.
Jó évet zártak Soros György kollégái
Tavaly végre ismét jelentős profitot termelt befektetőinek a hedge fund iparág, a hozamok harmada viszont aa minden idők 20 legeredményesebbjének számító alaptól származott. A makro-alapok, mint amilyen Soros Györgyé is volt, évek óta gyengélkednek.
Megmozdítja a pénzhegyet a klímaváltozás
A világ legnagyobb vagyonkezelő cége a Blackrock átalakítja befektetési stratégiáját és a fenntarthatóságot teszi a befektetési standardok egyik meghatározó tényezőjévé. Új passzív és aktív befektetési alapokat is indítanak, amelyek társadalmilag felelősségteljes befektetésekre fognak koncentrálni.