Kevesebbet költ kártyával a magyar
A magyar fogyasztók az első félévben többször vásároltak bankkártyával, mint korábban, az átlagos költés azonban csökkent. A jegybanki adatok szerint a hazai kibocsátású fizetési kártyákkal lebonyolított vásárlások száma 146 millió, értékük 1063 milliárd forint volt. Az előbbi év/év alapon 14, az utóbbi 12 százalékkal nőtt. A vásárlások átlagértéke az előző évhez képest 160 forinttal, 7299 forintra csökkent. Az első félévben 32 millió csoportos beszedést bonyolítottak le a szolgáltató cégek, összesen 339 milliárd forint értékben. A tranzakciók száma 0,3 százalékkal, értékük 2,7 százalékkal emelkedett. A hazai kibocsátású fizetési kártyákkal közel 59 millió készpénzfelvételt bonyolítottak le a magyarok, összesen 2907 milliárd forint értékben. Az egy évvel korábbihoz képest az előbbi 1,7 százalékos csökkenés, az utóbbi 1,2 százalékos emelkedés. A belföldi atm-eken lebonyolított készpénzfelvételek száma 1,3 százalékkal csökkent, értékük 6,1 százalékkal nőtt. A készpénzfelvételek átlagértéke 49 419 forint volt, ami 1403 forinttal magasabb az előző évinél.
Szerző(k):
Komócsin Sándor