Egyre többet költünk el bankkártyán
Magyarországon 52,83 százalékkal nőtt a kártyatranzakciók értéke 2007 és 2012 között, ami éppen a duplája az EU-átlagnak - közölte a SIX Payment Services az Európai Központi Bank (ECB) statisztikáira hivatkozva.
Egyre többet költünk el bankkártyán
Magyarországon 52,83 százalékkal nőtt a kártyatranzakciók értéke 2007 és 2012 között, ami éppen a duplája az EU-átlagnak - közölte a SIX Payment Services az Európai Központi Bank (ECB) statisztikáira hivatkozva.
Hirtelen nagyot emeltek a bankok
A korábbi hónapok látványos drágulása után szeptemberben még nagyobb lendületet vett a banki szolgáltatások áremelkedése. Ahogyan erre a banki közlemények alapján számítani lehetett, a pénzintézetek többsége szeptembertől igyekezett áthárítani a tranzakciós illeték emelését, de bizonyosan benne van a tempós drágulásban a rossz ügyfeleken elszenvedett veszteségek és a különadó kompenzálása is. Az idei kilencedik hónapban mindez azt eredményezte, hogy az 1,4 százalékos év/év inflációt 33-szorosan meghaladó mértékben, 45,7 százalékkal nőtt a KSH által máshova nem sorolt pénzügyi szolgáltatások átlagára. (A statisztikai hivatal e körben a rendszeres beszedési megbízás, a bankautomatánál történő készpénzfelvétel, az internetes átutalási megbízási díj mellett a számlavezetési díjakat is monitorozza.)
Döbbenetes drágulás a bankokban - megjöttek a friss adatok!
Szeptemberben tovább gyorsult a banki szolgáltatások árának emelkedése, éves összevetésben közel 46 százalékkal. Októberben további drágulás jöhet.
Bumeráng lesz a bunkósbot
Sok probléma van az ingyenes készpénzfelvétel szabályozásával, amelyet az ígéretek szerint napokon belül terjeszt az országgyűlés elé Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető. Már az is meglepő, hogy egy kormányzati − NGM-es − előterjesztést épp a kormánypárt söpör le. Az is megütközést kelthet, hogy mindezt azzal teszi a \"kétharmad\", hogy az a \"banklobbi\" műve. Ez szerintük a napnál is világosabban látszik abból, hogy a javaslat \"csak\" 30 milliárd forint veszteséget okoz a pénzintézeti szektornak. Ebből az érvelésből pont a fő cél, a közjó nem hallható ki sehogy − csak a szimpla indulat, a \"bunkósbot-politizálás\".
Fontos változások jönnek bankkártya-fronton
A Fidesz frakcióvezetője szerint az ingyenes banki készpénzfelvétel fogyasztói jog – ezért napokon belül beterjesztik az erről szóló törvénymódosítást. A magas készpénzforgalom évente több mint száz milliárdos költséget jelent a gazdasági szereplők számára, a mostani javaslat tovább növelheti a nemzetközi összehasonlításban magas készpénzforgalmat, és újra növekedhet a sárgacsekkes forgalom.