Gond volt Pakson a kettes blokkban
Még szombaton az erőmű 2. blokkján 100 MW-ot meghaladó teljesítménycsökkenés történt - írja az Országos Atomenergia Hivatal (OAH).
Gond volt Pakson a kettes blokkban
Még szombaton az erőmű 2. blokkján 100 MW-ot meghaladó teljesítménycsökkenés történt - írja az Országos Atomenergia Hivatal (OAH).
Emiatt nem biztonságos az atomerőmű - mellbevágó tények
Az HBO Csernobilról készített minisorozatnak, egy új amerikai elemzésnek és a legfrissebb „be nem tervezett” paksi reaktorproblémáknak is ugyanaz a mondanivalója: újra kellene gondolni az egész nukleáris energiaipart.
Leállították az egyik blokkot Pakson
Karbantartás miatt leállították a paksi atomerőmű egyik blokkját - adta hírül az MVM Paksi Atomerőmű Zrt.
Románia előzetes megállapodást írt alá a cernavodai atomerőmű bővítéséről
A román kormány előzetes megállapodást írt alá szerdán a China General Nuclear Power Corporation kínai vállalattal a cernavodai atomerőmű bővítéséről, a kínai vállalatnak kellene megépítenie a 3-as és 4-es reaktorokat - írja az MTI.
Új atomerőmű-blokk kezdte meg működését Oroszországban
Május 1-jén hálózatra kapcsolták a Novovoronyezsi Atomerőmű II. kiépítésének második blokkját. A Roszatom orosz állami atomenergetikai konszern MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a VVER-1200 típusú, 3+ generációs innovációs blokk a hálózati szinkronizálást követően 240 MW teljesítményszinten termelt áramot.