Szénről atomenergiára váltanak a lengyelek
Lengyelország a 2040-es évek elejére legalább hat atomreaktort épít és áramfelhasználásának már mintegy húsz százalékát fogja atomenergiával fedezni - írja az MTI.
Szénről atomenergiára váltanak a lengyelek
Lengyelország a 2040-es évek elejére legalább hat atomreaktort épít és áramfelhasználásának már mintegy húsz százalékát fogja atomenergiával fedezni - írja az MTI.
Pofont kaptak az atomenergia rajongói
Úgy tűnik, a szlovák villamos művek lemondott arról, hogy az ígért jövő év eleji határidőre üzeme helyezze a mohi atomerőmű harmadik reaktorát. Már senki sem számolja hanyadszor halasztják az átadást.
Trump ismét erős üzenetet küldött Iránnak
Donald Trump amerikai elnök szerda este a Twitteren arra figyelmeztette Iránt, hogy a Teherán által aznap bejelentett várható urándúsítást Washington "fenyegetésként" értékeli.
Újra működik a paksi atomerőmű 2. blokkja
Ismét üzemel a paksi atomerőmű 2. blokkja, amely szerdán a külső villamos hálózat hibája miatt állt le - közölte az atomerőmű kommunikációs igazgatója az MTI-vel.
Atomenergetikában is együttműködünk a törökökkel
Magyarországnak exportorientált államként alapvető érdeke, hogy erősítse a gazdasági kapcsolatait Törökországgal - jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten, a török-magyar gazdasági vegyes bizottság 6. ülését követő sajtótájékoztatón az MTI szerint.