BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gond volt Pakson a kettes blokkban

Még szombaton az erőmű 2. blokkján 100 MW-ot meghaladó teljesítménycsökkenés történt - írja az Országos Atomenergia Hivatal (OAH).

2019. június 17. hétfő, 18:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A teljesítmény csökkenését egy automatikusan generálódott villamosvédelmi működés okozta a 3-as számú turbinagenerátor-rendszernél - fogalmaznak.

A védelem megfelelően működött, a blokk teljesítménye a késő esti órában 210 MW -on volt. A hiba javítását követően vasárnap reggel a blokkot névleges teljesítményre visszaterhelték.

A reaktor hűtése biztosított volt, a teljesítményváltoztatásokat a személyzet az előírások maradéktalan betartása mellett hajtotta végre. Az ilyen jellegű - biztonságot nem érintő - eseményeket az OAH számára nem kell bejelenteni, azonban a hivatal a blokkok le- és felterhelésével járó esetekben is folyamatosan felügyeli az adott blokk állapotát.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet