BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

atomenergia

03.
05.
11:53

Őstulokká válhat Magyarország - itt a figyelmeztetés

Trendforduló zajlik a világ energiapiacain: kiderült, hogy az energiaforrásaink hosszú évtizedekre biztosítottak, nem beszélve a termelésben egyre nagyobb szerepet játszó megújuló energiákról – vélekedett Hegedűs Miklós a Napi.hu és a Noguchi Porter Novelli Hungarian Energy Investor Forum 2015 konferenciáján. Ennek fényében a kutató óvta a magyar kormányt a Paks 2-höz hasonló projektek elhamarkodott elindításától.

Szerző(k):
Economx
01.
20.
17:01

Nincs szükség Orbánék gigaberuházására?

A magyar energiarendszer 2030-ig biztosan működik a paksi bővítés nélkül is, így most nincs szükség ezen óriásberuházásra. Az Energiaklub modellje szerint a magyarországi energiatermelés 27 százalékát biztosíthatják ekkor már a nap- és szélerőművek. További vizsgálatok szükségesek ugyanakkor annak megállapításra, hogy a régi paksi blokkokat teljes egészében kiválthatják a megújuló energiák. Az ötlet nem légből kapott, hisz Németországban ez a modell működni látszik.

Szerző(k):
Papp Zsolt