Fél tonna radioaktív intimbetétet foglaltak le Bejrútban
Öt és fél mázsa radioaktív intimbetétet foglalt le a hatóság a bejrúti nemzetközi repülőtéren - közölték libanoni tisztségviselők.
Fél tonna radioaktív intimbetétet foglaltak le Bejrútban
Öt és fél mázsa radioaktív intimbetétet foglalt le a hatóság a bejrúti nemzetközi repülőtéren - közölték libanoni tisztségviselők.
Őstulokká válhat Magyarország - itt a figyelmeztetés
Trendforduló zajlik a világ energiapiacain: kiderült, hogy az energiaforrásaink hosszú évtizedekre biztosítottak, nem beszélve a termelésben egyre nagyobb szerepet játszó megújuló energiákról – vélekedett Hegedűs Miklós a Napi.hu és a Noguchi Porter Novelli Hungarian Energy Investor Forum 2015 konferenciáján. Ennek fényében a kutató óvta a magyar kormányt a Paks 2-höz hasonló projektek elhamarkodott elindításától.
Ezért titkosították 30 évre Paks 2-t - megszólal a kormánybiztos
Paks 2 a lehető legjobb időpontban kapcsolódik be a magyar és a nemzetközi és a energiatermelésbe, ugyanis a következő évtizedben a német atomerőművek leállása miatt jelentős kereslet lesz alaperőművekre – mondta Aszódi Attila a paksi bővítés kormánybiztosa a Napi.hu és a Noguchi Porter Novelli Hungarian Energy Investor Forum 2015 konferenciáján.
Leállt a legrégebbi francia atomerőmű
Műszaki hiba miatt szombat este óta teljesen szünetel a termelés Franciaország legrégebbi atomerőművében, az ország keleti részén található Fessenheimben.
Nincs szükség Orbánék gigaberuházására?
A magyar energiarendszer 2030-ig biztosan működik a paksi bővítés nélkül is, így most nincs szükség ezen óriásberuházásra. Az Energiaklub modellje szerint a magyarországi energiatermelés 27 százalékát biztosíthatják ekkor már a nap- és szélerőművek. További vizsgálatok szükségesek ugyanakkor annak megállapításra, hogy a régi paksi blokkokat teljes egészében kiválthatják a megújuló energiák. Az ötlet nem légből kapott, hisz Németországban ez a modell működni látszik.