BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fél tonna radioaktív intimbetétet foglaltak le Bejrútban

Öt és fél mázsa radioaktív intimbetétet foglalt le a hatóság a bejrúti nemzetközi repülőtéren - közölték libanoni tisztségviselők.

2015. március 20. péntek, 19:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szállítmányt rutinellenőrzés során szűrték ki a repülőtérre érkező teherpostai csomagok ellenőrei. Az ország pénzügyminisztériuma tudatta, hogy a 30 kartonnyi betétet elküldik a Libanoni Atomenergetikai Hivatalhoz megvizsgáltatni, mielőtt visszaküldenék a feladónak. A minisztérium nem fedte fel sem a betéteket gyártó cég nevét, sem azt, hogy milyen radioaktív anyagról van szó, és arról is hallgat, hogy milyen erős a szállítmány sugárzása.

Vámőrök ugyanakkor - névtelenségbe burkolózva - azt mondták, hogy a betétek gyártója kínai cég, és hogy a szállítmány Dubajon keresztül érkezett Libanonba.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet