BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszólalt a szakszervezet: nagy a baj, hőségkatlanban szenvednek a bolti dolgozók

A kereskedelmi dolgozók egészsége nem lehet másodlagos! Minden évben érkeznek jelzések arról, hogy egyes raktárakban, áruházakban és logisztikai központokban a munkavállalók akár 30–35 celsius fokos vagy magasabb hőmérsékletben kénytelenek dolgozni – hívta fel az Economx figyelmét az Egyenlő.hu modern szakszervezet.

2026. június 28. vasárnap, 06:35

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Figyelmeztetnek: a hőségriadó idején különösen fontos felhívni a figyelmet a bolti alkalmazottak, a raktárosok, árumozgatók munkakörülményeire. Az extrém hőmérsékletben végzett fizikai munka ugyanis hosszú távon nemcsak rendkívül megterhelő, hanem komoly egészségügyi kockázatot is hordoz.

A pénztárosok, pultosok, árufeltöltők, raktári és logisztikai dolgozók a nyári időszakban fokozott fizikai és szellemi terhelésnek vannak kitéve.

A nagy meleg rontja a koncentrációt, növeli a rosszullétek és a munkahelyi balesetek kockázatát, valamint jelentősen megnehezíti a napi munkavégzést – sorolják az érdekképviselők.

Ezért a munkáltatók kiemelt felelőssége a hőségriadóban fokozott figyelmet fordítani a biztonságos munkakörülményekre, amelynek része

  • a megfelelő mennyiségű ivóvíz folyamatos biztosítása,
  • a rendszeres szellőztetés,
  • a megfelelő hőmérséklet fenntartása légkondicionálással vagy
  • más hatékony műszaki megoldással, valamint
  • a szükséges pihenőidők biztosítása.

A munkavállalók egészségének megóvása nemcsak jogszabályi kötelezettség, hanem emberi felelősség is

– hívták fel a figyelmet.

Úgy folytatják, a hőségriadó mindig emlékeztet arra, hogy a dolgozók biztonsága nem lehet kompromisszum tárgya. Egyúttal arra szólítják a kereskedelmi munkáltatókat, hogy a következő napokban fordítsanak kiemelt figyelmet dolgozóik egészségére és munkakörülményeire.

Egy pohár hideg ivóvíz, a megfelelő szellőztetés és a hőterhelés csökkentése nem csupán előírás, hanem olyan intézkedés, amely akár egészséget vagy életet is védhet – fogalmaz az Egyenlő.hu.

Ez is érdekelhet