A kormányváltással megkezdődik a közmédia átalakítása is – írja Tarr Zoltán a Facebook-oldalán.
„A közmédia átalakításának folyamatába bárki be fog tudni majd kapcsolódni. A jelenlegi vezetők leváltásával egy átmeneti vezetés veszi át az irányítást, akik meg fogják indítani azt a társadalmi párbeszédet, amelynek során minden szakmai szervezetet, érdeklődőket be fogunk vonni abba a beszélgetésbe, hogy milyen közmédiát szeretnénk a jövőben.”
A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter beszámolt arról, hogy a közmédiát irányító ideiglenes vezetés feltárja majd a korábbi közmédia működését.
Mint leírta, "a közmédia a Fidesz-KDNP alatt rengeteg közpénzt használt fel, de a közt nem, csak a politikai hatalmat szolgálta."
Vissza kell ezért adnunk a közmédiát annak, akit megillet: a magyar embereknek – fogalmazott.
Mint megírtuk, hétfőn az Országgyűlés megszavazta azt a törvényjavaslatot, amely a közmédia átalakulását érinti. Létrejön a Független Közmédia Testület, melynek részleteiről itt olvashat bővebben.
