BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bárki beleszólhat, milyen legyen a közmédia a jövőben

Tarr Zoltán arról számolt be, hogyan tervezik átalakítani a közmédiát a jövőben.

2026. június 24. szerda, 13:10

Fotó: MTI/MTVA / Bodnár Boglárka - Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelõs miniszter
Budapest, 2026. június 1.Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelõs miniszter interpellációra válaszol az Országgyûlés plenáris ülésén az Országházban 2026. június 1-jén.MTI/Bodnár Boglárka
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormányváltással megkezdődik a közmédia átalakítása is – írja Tarr Zoltán a Facebook-oldalán.

„A közmédia átalakításának folyamatába bárki be fog tudni majd kapcsolódni. A jelenlegi vezetők leváltásával egy átmeneti vezetés veszi át az irányítást, akik meg fogják indítani azt a társadalmi párbeszédet, amelynek során minden szakmai szervezetet, érdeklődőket be fogunk vonni abba a beszélgetésbe, hogy milyen közmédiát szeretnénk a jövőben.”

A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter beszámolt arról, hogy a közmédiát irányító ideiglenes vezetés feltárja majd a korábbi közmédia működését.

Mint leírta, "a közmédia a Fidesz-KDNP alatt rengeteg közpénzt használt fel, de a közt nem, csak a politikai hatalmat szolgálta."

Vissza kell ezért adnunk a közmédiát annak, akit megillet: a magyar embereknek – fogalmazott.

Mint megírtuk, hétfőn az Országgyűlés megszavazta azt a törvényjavaslatot, amely a közmédia átalakulását érinti. Létrejön a Független Közmédia Testület, melynek részleteiről itt olvashat bővebben.

Ez is érdekelhet