BUX 139185.47 -0,08 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Hatvan embert küldtek el a Mandinertől, a maradóknak csökkentik a fizetését

A tömeges elbocsátás az MCC alá tartozó Mandiner szerkesztőségét is elérte, ahol hétfőn 60 embernek mondtak fel. A lapot 48-an viszik tovább, a stáb egy részét fizetéscsökkentés sújtja.

2026. június 24. szerda, 10:36

Fotó: MTI/MTVA / Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály/Kaiser Ákos - Orbán Viktor miniszterelnök a Mandiner Klubest pódiumbeszélgetésén 2026. február 4-én
Budapest, 2026. február 4.A Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) a Mandiner Klubest pódiumbeszélgetésén a Várkert Bazárban 2026. február 4-én. A kormányfõ mellett Szalai Zoltán, a Mandiner.hu lapigazgató-fõszerkesztõje és Szalai Laura fõszerkesztõ-helyettes.MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály/Kaiser Ákos
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnapelőtt mintegy hatvan kollégámnak – tisztességes módon, de mégis – felmondtak a Mandinernél – írta Kohán Mátyás a lap online felületén. Hozzátette: a nagyszerű hírszerkesztőkért, rovatos újságírókért, videósokért „vérzik a szíve”.

A jobboldali média belügyeiről szóló publicisztikából kiderül, hogy a lapot 48-an viszik tovább. Az Economx úgy értesült a Mandiner ügyeire rálátó forrásoktól, hogy az ottmaradó kollégák jelentős részének fizetését csökkentették a leépítésekkel egy időben.

A Mandiner 2025 elején került a Mathias Corvinus Collegium (MCC) alapítványi fenntartásába.

Kohán Mátyás azt is írta, hogy „egyszerre igaz két dolog: az, hogy ami eddig volt, nem volt jó úgy – és az, hogy érdemes lett volna nem a falnak csapódás módszerével átalakítani”. Szerinte tisztázni kell a morális pozíciót, mert minden ellenkező híreszteléssel szemben „nem úgy áll a helyzet, hogy a jobboldali média értéktelen állami propagandaként szennyezte volna tizenhat évig az egyébként csupa tisztességes, jóhiszemű újságíró lakta magyar közéletet”.

A politikailag súlyosan polarizált országokban – amilyen Magyarország, lényegében kétpólusú immár harminchat éve – politikailag párhuzamos sajtó működik, a kis nyelvi piacokon pedig a médiafinanszírozásban jelentős az állami szerep. A politikailag párhuzamos sajtó létezése a társadalom megosztottságának következménye, nem valamiféle kormányzati hatalomé – vélekedett Kohán Mátyás.

Ez is érdekelhet