Jó hír közölt Országos Onkológiai Intézet: újra működik a hűtőrendszer műtőkben, csütörtöktől elindulhatnak a tervezett beavatkozások.
Kedden számoltunk be arról, hogy az intézet a 3-as épülete műtőinek légtechnikai és klimatizációs rendszere meghibásodott, ami miatt több műtétet el kellett halasztani, illetve át kellett szervezni a beavatkozásokat.
A hiba elhárításához speciális alkatrészek érkeztek repülővel. Az intézet Facebook-oldalán arral is írt, hogy a hír hallatán Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter azonnal intézkedett.
A győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház klímagondjai is bekerültek az országos sajtóba: az intézmény egyik szárnyában állt le a hűtési rendszer, ahol többek között az onkológia egy része, a kardiológia, a belgyógyászat és a gyermekintenzív osztály is működik. A kórház szerint az ellátás folyamatos, a szerelők pedig a próbaüzem alatt is a helyszínen maradnak.
A veszprémi Csolnoky Ferenc Kórházban is helyreállt a klíma, amely május 23-án hibásodott meg. Az érintett betegellátó és diagnosztikai egységek klimatizálását több mint két héten át ideiglenes megoldással, aggregátorról működtetett berendezéssel biztosították, amíg a javítások befejeződtek.
A kormány még májusban jelentette be, hogy 3,6 milliárd forintot fordít a kórházak klímaberendezéseinek fejlesztésére. Akkor Magyar Péter miniszterelnök azt mondta: ez az összeg talán arra lesz elég, hogy ne alakuljanak ki súlyos leállások a műtőkben.
Hegedűs Zsolt az RTL Híradónak most arrólszámolt be, hogy a keretből folyamatosan finanszírozzák a kórházi klímák javítását. Ez első körben több mint 20 kórházat érint, de folyamatosan érkeznek bejelentések, így a lista bővülhet. Szükség esetén a 3,6 milliárd forintos keretösszeget is megemelhetik.
