BUX 139411.71 0,4 %
OTP 45700 0,88 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A választás után 10 héttel akadt fenn a hálón Czunyiné Bertalan Judit

Magyar Péter miniszterelnök azonnali hatállyal felmentette Czunyiné dr. Bertalan Juditot két, az uniós és hazai fejlesztési források felhasználását felügyelő testület éléről.

2026. június 25. csütörtök, 08:02

Fotó: MTI/MTVA / Vasvári Tamás - Czunyiné Bertalan Judit, még a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelõs államtitkárként 2026. március 20-án
Oroszlány, 2026. március 20.Czunyiné Bertalan Judit, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelõs államtitkára, a térség fideszes országgyûlési képviselõje, a Fidesz-KDNP parlamenti képviselõjelöltje az amerikai BorgWarner beruházásának átadóján Oroszlányban 2026. március 20-án. Az amerikai autóipari beszállító 24 milliárd forint értékben hajtott végre fejlesztést a gyárában, amihez az állam 4,8 milliárd forint támogatást nyújtott, így hozzájárulva a munkavállalói létszám ezer körülire emeléséhez.MTI/Vasvári Tamás
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Közlönyből derült ki, hogy Magyar Péter miniszterelnök azonnali hatállyal felmentette Czunyiné dr. Bertalan Juditot a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP), valamint a TOP Plusz monitoring bizottságának elnöki tisztségéből.

Csütörtöktől a kormányfő a két testület irányítását Szabó Mátyásra, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium vidék- és területfejlesztési államtitkárára bízta.

Orbán Viktor tavaly áprilisban nevezte ki a fenti tisztségekre Czunyiné dr. Bertalan Juditot, aki korábban közoktatásért is felelős államtitkár volt, majd a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztériumban, Navracsics Tibor mellett területfejlesztésért felelős államtitkárként dolgozott.

A Fidesz választási vereségét követően a pártelnök május végén őt bízta meg azzal, hogy a jogsérelmek megelőzésére hivatott Védvonalat országos vezetőként szervezze meg és irányítsa. Orbán Viktor akkor úgy fogalmazott: „árad a gyűlölet és az erőszak”.

Havasi Bertalan, a Fidesz kommunikációs igazgatója június 10-én arról számolt be, hogy a Védvonal szervezeti kialakítása megtörtént, elkészült a jogi segítségnyújtáshoz szükséges munka bázisa, és a szervezet személyesen is elérhető Budapesten, a Polgárok Házában. Közölte azt is, hogy addig a Védvonalhoz több mint hatvan bejelentés érkezett, amelyek jelentős része internetes uszításról, sértegetésről és fenyegetésről szólt, míg a másik nagy érintetti körbe a kormányzati és közigazgatási szektorban „megkezdett tisztogatások áldozatai” tartoznak.

Czunyiné dr. Bertalan Judit a hálózat megszervezését fontos feladatnak nevezte, amelynek célja, hogy az emberek lelki hatású abúzusok, zaklatások, beszólások, lökdösődések és más incidensek esetén megvédhessék magukat. Jogi, emberi és kommunikációs védelmet és segítséget ígért a Fidesz támogatóinak. A miniszterelnöki rendeletet kiszúró 24.hu emlékeztetett, új szerepéről azt mondta: nem szabad hagyni, hogy valaki azért járjon leszegett fejjel, mert a Fideszre szavazott.

Ez is érdekelhet