BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Baleset a kiképzésen: az ügyészség döntött, de a miniszter most különleges ígéretet tett

Egy nehéz, de elkerülhetetlen döntést hoztam, bár tudomásul veszem az ügyészség döntését. A büntetőjogi felelősség megállapítása nem az én feladatom, de van egy másik felelősség is – vezeti fel Ruszin-Szendi Romulusz a szombati kihelyezett kormányülésen közölt döntését a kiképzésen óriási szerencsétlenséget elszenvedett, fiatal nő ügyében.

2026. június 27. szombat, 11:08

Fotó: MTI / Ujvári Sándor
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy fiatal nő egy kiképzésen elveszítette mindkét kezét, egy ember élete örökre megváltozott. Erre nem lehet azt mondani, hogy „nincs felelős”, majd csendben továbblépni – jelentette ki a honvédelmi miniszter. Ezért

azonnali belső vizsgálat elrendelését kérte a vezérkarfőnöktől, amelyben minden döntést, minden utasítást, minden vezetői mulasztást meg fognak vizsgálni.

Nem azért, hogy bűnbakot keressünk, hanem azért, hogy kiderüljön az igazság – tette hozzá. Ám, ha valaki hibázott, legyen vezető vagy döntéshozó, szerinte annak vállalnia kell a következményeket.

Ha rendszerszintű hiba történt, azt ki fogjuk javítani. Ha vezetői felelősség állapítható meg, annak pedig következménye lesz – ígérte Ruszin-Szendi Romulusz, aki szerint nem lehet megengedni, hogy egy ilyen tragédia után a közvéleményben az maradjon: senki sem felelős.

Azt is megjegyzi: nem a politika miatt teszi, hanem a vizsgálattal annak a fiatal nőnek tartoznak, aki szolgálni akarta a hazáját, és „ezért olyan árat fizetett, amelyet semmilyen embernek nem lenne szabad megfizetnie.”

A vizsgálat eredményeit nyilvánosságra hozzuk, és minden szükséges személyi és szakmai döntést meghozunk. Nagyságunkat nem az mutatja meg, hogy soha nem hibázunk, hanem az, hogy képesek vagyunk szembenézni a hibáinkkal és vállaljuk a felelősséget is – ígérte a tárcavezető.

Ez is érdekelhet