BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra tartalékos katona lett a miniszter, ejtőernyős ugrásra is készül

Ruszin-Szendi Romulusz úgy döntött, jövedelem nélkül újra beáll a tartalékos állományba.

2026. június 26. péntek, 20:49

Fotó: MTI / Ujvári Sándor
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

„Vezérezredes úr újra visszavett tartalékos állományba. Szeretném aláhúzni, hogy semmilyen jövedelmet nem veszek fel a tartalékos szolgálat után” – jelentette be pénteken Facebook-videóban Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter.

A tárcavezető videójában elmondta, az ejtőernyős egészségügyi alkalmassági vizsgálaton is átment, így rövidesen a levegőbe emelkedhet majd.

Ez a szolgálat számomra nem csupán egy jogviszony, hanem a bajtársi közösséget, az összetartozást és azt jelenti, hogy újra részese lehetek annak, amit mindig is hivatásomnak tekintettem

– fogalmazott posztjában a Tisza-kormány minisztere, aki jelezte azt is, hogy ez már nagyon hiányzott neki: „Kevés érzés hasonlítható ahhoz, amikor kinyílik az ernyő, és újra a levegőből láthatom a hazánkat”.

Ismeretes, a miniszter hivatali elődje, Szalay-Bobrovniczky Kristóf tavaly december 8-án mentette fel tartalékos jogviszonyából a korábbi vezérkari főnököt. Ruszin-Szendi viszont alig több mint fél évre rá, hogy kitették a szűrét, most már újra visszakerült az állományba, Sándor Zsolt vezérkari főnök visszavette a politikust a tartalékosok közé.

Az átadás-átvételt egyébként nem személyesen bonyolította le az egymást váltó tárcavezetők.

Ez is érdekelhet