„Vezérezredes úr újra visszavett tartalékos állományba. Szeretném aláhúzni, hogy semmilyen jövedelmet nem veszek fel a tartalékos szolgálat után” – jelentette be pénteken Facebook-videóban Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter.
A tárcavezető videójában elmondta, az ejtőernyős egészségügyi alkalmassági vizsgálaton is átment, így rövidesen a levegőbe emelkedhet majd.
Ez a szolgálat számomra nem csupán egy jogviszony, hanem a bajtársi közösséget, az összetartozást és azt jelenti, hogy újra részese lehetek annak, amit mindig is hivatásomnak tekintettem
– fogalmazott posztjában a Tisza-kormány minisztere, aki jelezte azt is, hogy ez már nagyon hiányzott neki: „Kevés érzés hasonlítható ahhoz, amikor kinyílik az ernyő, és újra a levegőből láthatom a hazánkat”.
Ismeretes, a miniszter hivatali elődje, Szalay-Bobrovniczky Kristóf tavaly december 8-án mentette fel tartalékos jogviszonyából a korábbi vezérkari főnököt. Ruszin-Szendi viszont alig több mint fél évre rá, hogy kitették a szűrét, most már újra visszakerült az állományba, Sándor Zsolt vezérkari főnök visszavette a politikust a tartalékosok közé.
Az átadás-átvételt egyébként nem személyesen bonyolította le az egymást váltó tárcavezetők.
