Robbant az aranykonvoj-ügy a hőséghullám csúcsán: a Mediaworks egyik nemrég bezárt zászlóshajója, a Pesti Srácok főszerkesztője a közösségi médiában üzent a fideszeseknek. Huth Gergely szerint,
ha Magyar Péter – vagy ahogy ő nevezi: „a bosszúszomjas vakarcs” – megpróbálja elvitetni Orbán Viktort, százezrek fognak fellázadni.
Megírtuk: Horváth Lóránt ügyvéd – aki az érintett ukrán pénzszállítókat képviseli – új beadványában négy személy, köztük a volt miniszterelnök őrizetbe vételének és letartóztatásának indítványozását kezdeményezte.
Orbán Viktor mellett Farkas Örs volt nemzetbiztonsági államtitkár, Hajdu János volt TEK-főigazgató és Demeter Tamás, a NAV egykori bűnügyi és rendészeti elnökhelyettese is szerepel a listáján. Úgy indokol, hogy a felmerülő bűncselekmények között hét rendbeli jogellenes fogvatartás és kényszervallatás is szerepelhet, amelyek halmazati büntetési tétele 2-től 12 évig terjedő szabadságvesztés is lehet.
Huth Gergely szerint viszont „Magyarország se nem brüsszeli, se nem ukrán gyarmat”, ezért a mindenkori kormánynak joga van ellenőrizni, elhárítani „az alvilági- és kémtevékenységet”.
Magyar Péter, Ruff Bálint, és Tarr Zoltán, illetve az összes ÁVH-s, vérügyész és népbíró, aki ebben részt vesz, börtönben fogja végezni!”
– fogalmaz felindultan az influenszer.

Igaz, hogy már megelőzték: a Fidesz évek alatt bejáratott magánszemély feljelentője, Tényi István hivatali visszaélés gyanúja miatt nem késlekedett beadvánnyal élni a miniszterelnökkel szemben amiatt, hogy szerinte Magyar Péter nyilatkozatai „túlmentek a véleménynyilvánítás keretein”, amikor határidőt szabva, és a legfőbb ügyészt érintő lemondási elvárásokkal kérte számon a nyomozás állását.
Emlékezetes, csütörtökön 15 óráig adott határidőt Magyar Péter a legfőbb ügyésznek, hogy informáljon az ügyről, nem mellesleg mondjon le.
Nagy Bálint Gábor válaszul közölte, hogy az Aranykonvoj-ügyben több esetet vizsgálnak, és az ügyészség jelenleg gyanúsítotti kihallgatások előkészítésén dolgozik, a közeljövőben érdemi eredmények várhatók.
Eközben felforrtak az indulatok fideszes körökben: a közösségi kommentekben többen máris kilátásba helyezték, hogy
utcára vonulnak „karddal kaszával”, amennyiben Orbán Viktort letartóztatják, netán hosszabban rács mögé kerül,
amiért „megvédte Magyarország szuverenitását.”
