BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Magyar Péter újabb ultimátumot adott, ezúttal a „kedves legfőbb ügyész úr″ a soros

A miniszterelnök délután háromig adott határidőt a Nagy Bálint Gábornak, hogy számoljon be az aranykonvoj-ügy fejleményeiről.

2026. június 25. csütörtök, 14:07

Fotó: NurPhoto via Getty Images / NurPhoto - Magyar Péter, Magyarország miniszterelnöke rendkívüli sajtótájékoztatót tart a budapesti Parlamentben, 2026. június 22-én.
Magyar Péter, Magyarország miniszterelnöke rendkívüli sajtótájékoztatót tart a budapesti Parlamentben, 2026. június 22-én.
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyar Péter az Uzsoki Utcai Kórházban tartott bejárást Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszterrel, melyet élőben is közvetített. A bejelentkezés végén azt mondta, csütörtök délután háromig ad időt a legfőbb ügyésznek, hogy beszámoljon az aranykonvoj-ügyben folyó nyomozás fejleményeiről.

„Hogy áll az aranykonvoj ügyében a nyomozás, kedves legfőbb ügyész úr” – címezte a kérdést Nagy Gábor Bálintnak a kormányfő, hozzátéve, szerinte sokakat érdekel, kiket hallgattak ki gyanúsítottként eddig, miért éppen csak őket, és hogy kiket hallgatnak még ki. Hangsúlyozta, ha a legfőbb ügyész nem szólal meg, akkor ő maga délután három után megoszt néhány szerinte érdekes és fontos információt az üggyel kapcsolatban.

Magyar Péter a hétfői sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az Alaptörvény-módosításba azért nem került bele a legfőbb ügyész megbízatásának megszüntetése, számos egyéb közjogi méltóság megbízatásának megszüntetése mellett, mert szerinte Nagy Gábor Bálintnak le kell mondani és le is fog mondani.

Magyar Péter az aranykonvoj-ügy kapcsán korábban azonnali vizsgálatot rendelt el.

Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet