A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.
"Holnaptól tetőzik a hőség. A közszférában otthoni munkavégzést rendelünk el, és lehetőség szerint erre kérünk minden munkáltatót. Javasoljuk a kinti munkavégzés elhalasztását" - írta bejegyzésében a kormányfő.
A Hungaromet Zrt. tájékoztatása szerint vasárnap Magyarországon új napi melegrekord született.
Budakalászon 40,7 Celsius fokot mértek. Az eddigi rekord 39,9 Celsius fok volt.
Kékestetőn is meghaladta a hőmérséklet a 30 Celsius fokot.
A hőhullám egész Európán végigsöpör, több helyen halálos áldozatokat is szedett a borzasztó forróság.
