A miniszterek, hatóságok az elmúlt napokban bőségesen ellátták a lakosságot az egyes szakterületeken, illetve általánosan jellemző információkkal a brutális hőséghullám intézkedéseiről, amelyeket a kormány oldalán is összefoglaltak.
Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium kitért az iskolai tanév végével is érvénybe léptetett döntésekre, mivel a szakképzésben továbbra is zajlanak a szakmai gyakorlatok és a tanműhelyi foglalkozások, a felsőoktatásban pedig még a vizsgáznak a diákok.
Emellett országszerte gyermekek ezrei vesznek részt nyári táborokban.
A pedagógusoknak a következő héten még iskolai munkájuk van, de az extrém hőség miatt a vezetőknek lehetősége van otthoni munkavégzést biztosítani hétfőn és kedden
– közölte Lannert Judit.
A tárcavezető aláhúzta: a tartós hőség mindenhol fokozott odafigyelést igényel, ezért a minisztérium is folyamatos kapcsolatban van az intézményekkel, ahol a visszajelzések alapján a helyi adottságokhoz igazítják a nyári működést és a szükséges intézkedéseket. Kifejtette:
- a gyermektáborokban a szabadtéri programokat lehetőség szerint védettebb beltérbe kell szervezni ezeken a napokon, míg
- a szakképzésben szükség esetén módosítják a gyakorlati képzések rendjét és több pihenőidőt biztosítanak. Továbbá,
- a felsőoktatásban ugyancsak kiemelt figyelmet fordítanak a megfelelő körülményekre.
A nyár sok fiatal számára a szakmai gyakorlatokról, a diákmunkáról, a sport- és szabadidős programokról is szól, amik során szintén fontos a felelős magatartás: a megfelelő folyadékbevitel, a napvédelem és a tűző nap kerülése a legmelegebb órákban ilyenkor mindenki számára kiemelten fontos – figyelmeztet a miniszter.
