BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lannert Judit: a nyári táborok, iskolák, tanműhelyek, egyetemek is hőségüzemmódban

Mivel kedd éjfélig harmadfokú hőségriadó van érvényben az ország egész területén, a vakáció ellenére a közoktatásban is összehangolt védekezésre és társadalmi összefogásra van szükség. Az oktatási és gyermekügyi miniszter hasznos instrukciókat közölt.

2026. június 28. vasárnap, 07:01

Fotó: Facebook
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A miniszterek, hatóságok az elmúlt napokban bőségesen ellátták a lakosságot az egyes szakterületeken, illetve általánosan jellemző információkkal a brutális hőséghullám intézkedéseiről, amelyeket a kormány oldalán is összefoglaltak.

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium kitért az iskolai tanév végével is érvénybe léptetett döntésekre, mivel a szakképzésben továbbra is zajlanak a szakmai gyakorlatok és a tanműhelyi foglalkozások, a felsőoktatásban pedig még a vizsgáznak a diákok.

Emellett országszerte gyermekek ezrei vesznek részt nyári táborokban.

A pedagógusoknak a következő héten még iskolai munkájuk van, de az extrém hőség miatt a vezetőknek lehetősége van otthoni munkavégzést biztosítani hétfőn és kedden

közölte Lannert Judit.

A tárcavezető aláhúzta: a tartós hőség mindenhol fokozott odafigyelést igényel, ezért a minisztérium is folyamatos kapcsolatban van az intézményekkel, ahol a visszajelzések alapján a helyi adottságokhoz igazítják a nyári működést és a szükséges intézkedéseket. Kifejtette:

  • a gyermektáborokban a szabadtéri programokat lehetőség szerint védettebb beltérbe kell szervezni ezeken a napokon, míg
  • a szakképzésben szükség esetén módosítják a gyakorlati képzések rendjét és több pihenőidőt biztosítanak. Továbbá,
  • a felsőoktatásban ugyancsak kiemelt figyelmet fordítanak a megfelelő körülményekre.

A nyár sok fiatal számára a szakmai gyakorlatokról, a diákmunkáról, a sport- és szabadidős programokról is szól, amik során szintén fontos a felelős magatartás: a megfelelő folyadékbevitel, a napvédelem és a tűző nap kerülése a legmelegebb órákban ilyenkor mindenki számára kiemelten fontos – figyelmeztet a miniszter.

Ez is érdekelhet