BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Európa Tanács: a Fidesznek „lejtett” az áprilisi választás, de a nép akarata győzött

Vitát tartott az Európa Tanács nemzetközi emberi jogi szervezet, amelyről az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke Strasbourgból jelentette: az április 12-i választások megfigyelési jelentése a kampányt ugyan igazságtalannak tartotta, de kiderült, hogy a „tisztességtelen választási környezet” ellenére a szavazás rendben zajlott.

2026. június 27. szombat, 19:55

Fotó: MTI/MTVA / Komka Péter - A Rimóci Folklór Manufaktúra és Faluszépítő Egyesület helyi palóc népviseletbe öltözött tagja leadja szavazatát az országgyűlési választáson a rimóci polgármesteri hivatalban kialakított szavazókörben 2026. április 12-én
Rimóc, 2026. április 12.A Rimóci Folklór Manufaktúra és Faluszépítõ Egyesület helyi palóc népviseletbe öltözött tagja leadja szavazatát az országgyûlési választáson a rimóci polgármesteri hivatalban kialakított szavazókörben 2026. április 12-én.MTI/Komka Péter
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A távirati irodának nyilatkozott telefonon a kormánypárti Hajdu Márton, kijelentve: a Tisza Párt választásokon elnyert, kimagasló parlamenti mandátumszáma hűen tükrözi a magyar nép akaratát és elvárásait.

A strasbourgi székhelyű, 46 európai országot tömörítő nemzetközi emberi jogi szervezet, az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének megállapításairól a bizottsági vezető közölte: megvitatták a magyar választásokról szóló megfigyelési jelentést, amely alapján úgy ítélték meg, hogy

a kampány igazságtalan volt és tisztességtelen a választási környezet, hiszen az a Fidesznek kedvezően „lejtett”. Viszont a választás napja rendben zajlott.

A választás sikeréhez szükség volt a demokrácia iránt szívükben elkötelezett tisztviselőkre, köztük a választási bizottságok tagjaira, valamint mindazokra, akik figyelték és megakadályozták a korábban tapasztalható rendszerszintű visszaéléseket – fogalmazott.

Grúziáról is szó esett, amelynek kapcsán Hajdu Márton megdöbbentőnek nevezte, hogy a kaukázusi országban azonosított helyzet „csak egy lépéssel van túl azon, ami Magyarországon volt tapasztalható”.

Sorolta:

a kormánypárt, a kormányzat visszaélése a hatalmával, az ellenzéki hangok elhallgattatása, az ellenzék elnyomása, a média leuralása, a jogszabályi környezet átalakítása úgy, hogy az a kormánypártot támogassa

– ezek szavai szerint mind hasonló visszaélések, Grúziában is tetten érhetők, csak ott „a kormány már átlépte a vörös vonalat, ténylegesen megpróbálja illegalitásba szorítani az ellenzéki pártokat”.

Ez is érdekelhet