Sulyok Tamás köztársasági elnök pénteken aláírta az uniós pénzek hazahozatalát lehetővé tevő törvényt – derül ki a parlament honlapjára feltöltött irományból, de a Magyar Közlönyben még nem jelent meg.
Az EU-s források lehívásához szükséges szupermérföldköveket ugyan még 2022-ben meghatározták, ám az Orbán-kormánynak nem sikerült Brüsszel számára kielégítő jogszabályokat elfogadni, bár eleinte még próbálták abszolválni, hogy újra megnyíljanak a pénzcsapok.
A szóban forgó, a Sulyok által most szignózott jogszabály módosításáról az Országgyűlés kedden döntött, amikor is
142-39 arányban 3 tartózkodás mellett fogadták el a törvényjavaslatot.
A Tisza-kormány salátatörvénye, melynek lényegéről Magyar Péter miniszterelnök adott videós felvilágosítást, ennek legfőbb eleme az Integritás Hatóság jogköreinek megerősítése, kiszélesítése. Mint ismert, a közelmúltban Brüsszel új feltételeket szabott a 16,2 milliárd eurós SAFE-hitelkeret lehívásához a kabinetnek.
