BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Klímagondok több mint 20 kórházban, az onkológián már helyreállt a rend

Újra működik a hűtőrendszer az Országos Onkológiai Intézet műtőiben, így csütörtöktől ismét elindulhatnak a tervezett beavatkozások. Közben országszerte több mint 20 kórház jelezte klímaberendezéseinek meghibásodását, a javítások a kormány által erre a célra elkülönített 3,6 milliárd forintos keretből zajlanak.

2026. június 25. csütörtök, 07:14

Fotó: MORI ANDRAS - Országos Onkológiai Intézet
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jó hír közölt Országos Onkológiai Intézet: újra működik a hűtőrendszer műtőkben, csütörtöktől elindulhatnak a tervezett beavatkozások.

Kedden számoltunk be arról, hogy az intézet a 3-as épülete műtőinek légtechnikai és klimatizációs rendszere meghibásodott, ami miatt több műtétet el kellett halasztani, illetve át kellett szervezni a beavatkozásokat.

A hiba elhárításához speciális alkatrészek érkeztek repülővel. Az intézet Facebook-oldalán arral is írt, hogy a hír hallatán Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter azonnal intézkedett.

A győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház klímagondjai is bekerültek az országos sajtóba: az intézmény egyik szárnyában állt le a hűtési rendszer, ahol többek között az onkológia egy része, a kardiológia, a belgyógyászat és a gyermekintenzív osztály is működik. A kórház szerint az ellátás folyamatos, a szerelők pedig a próbaüzem alatt is a helyszínen maradnak.

A veszprémi Csolnoky Ferenc Kórházban is helyreállt a klíma, amely május 23-án hibásodott meg. Az érintett betegellátó és diagnosztikai egységek klimatizálását több mint két héten át ideiglenes megoldással, aggregátorról működtetett berendezéssel biztosították, amíg a javítások befejeződtek.

A kormány még májusban jelentette be, hogy 3,6 milliárd forintot fordít a kórházak klímaberendezéseinek fejlesztésére. Akkor Magyar Péter miniszterelnök azt mondta: ez az összeg talán arra lesz elég, hogy ne alakuljanak ki súlyos leállások a műtőkben.

Hegedűs Zsolt az RTL Híradónak most arrólszámolt be, hogy a keretből folyamatosan finanszírozzák a kórházi klímák javítását. Ez első körben több mint 20 kórházat érint, de folyamatosan érkeznek bejelentések, így a lista bővülhet. Szükség esetén a 3,6 milliárd forintos keretösszeget is megemelhetik.

Ez is érdekelhet