BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Vitézy Dávid nem érti, hová tűnt az egyetértés közte és Karácsony Gergely között

A közlekedési miniszter és a főpolgármester egészen máshogy látják a Városliget és a Hősök tere sorsát.

2026. június 24. szerda, 16:57

Fotó: MTI / Balogh Zoltán - Az elbontott Közlekedési Múzeum kerítéssel körbevett területe a Városligetben 2026. június 18-án.
Az elbontott Közlekedési Múzeum kerítéssel körbevett területe a Városligetben 2026. június 18-án.
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vitézy Dávidot meglepte Karácsony Gergely negatív reakciója a Hősök tere zöldítésére.

A közlekedési és beruházási miniszter szerint eddig egyetértettek abban, hogy mindenütt fel kell törni a betont a városban.

Mint elmondta, nem az emlékmű előtti díszkő helyére ültetnének bokrokat, csupán a tér körüli, múzeumok előtti kétszer három sávos utak helyére szeretnének fasorokat.

A Kós Károly sétányt visszaadnák a gyalogosoknak, így ezekre az utakra nem lenne szükség. Azzal érvelt, ha azokat is lekövezik, akkor „egy árnyék nélküli kőtenger lesz a Városliget bejárata”.

Korábban a miniszter közölte, hogy a Városliget lassan úgy néz ki, mint egy félbehagyott építkezés és körbe kordonozott építési területek „éktelenkednek” a park közepén. A kormány azonban a múlt héten bejelentette: elbontják a kordonokat és elindítják az eddig elzárt területek parkosítását.

„Erre legkorábban jövőre kerülhet sor, mivel a palánkok mögött most veszélyes építési hulladékot tárolnak, amit előbb el kell hordani, majd parkosítani kell a területeket” – nyilatkozott a Népszavának a tárcavezető.

Karácsony Gergely úgy fogalmazott a lapnak: örül, hogy a Liget építési terület helyett ismét park lesz. Szerinte azonban a Hősök tere helyzete bonyolultabb. Ő megőrizné a mostani burkolt felületet, mivel ez fontos rendezvényhelyszín. Hozzátette: sokkal nehezebb lesz bármilyen megemlékezést vagy akár koncertet tartani, ha ez újra „kertként” funkcionál.

Mint írják, a polgármester inkább megújítaná a teret olyan minőségben, hogy az valóban panteon legyen.

Ez is érdekelhet