Az exminiszter nem bánná, ha életbe lépne a Tisza-kormány indítványa a képviselői mandátum 12 éves maximálásáról. Az intézkedést a Magyar Péter miniszterelnök által hétfőn belengetett Tisztítótűz művelet részeként vezetnék majd be.
Lázár János egykori közlekedésért felelős miniszter, most fideszes országgyűlési képviselő ezt a tervezetet azonban nem kifogásolja. A politikus a Facebook-oldalára kitett erről egy videót, amelyben több üzenetet is megfogalmazott.
A Fideszétől markánsan eltérő véleménye szerint „nem tartom ördögtől való dolognak, főleg, ha lenne róla egy értelmes párbeszéd”.
Jószerivel csak azzal volt problémája, hogy a törvényjavaslattal szerinte személy szerint őt és még jó pár régi fideszes motorost akarnak eltávolítani a parlamentből.
Lázár azt is megerősítette, hogy
tényleg le fog lécelni egy év képviselőség után; emellett nem fog aspirálni a Fidesz elnöki székére a frissen újraválasztott Orbán Viktort követően.
Ám a Tisza antikorrupciós terveit sem hagyta szó nélkül:
A kormány és a Tisza-többség láthatóan úgy döntött, hogy leszámol a fideszes képviselőkkel. Ennek része az elszámoltatásnak nevezett vendetta, aminek állok elébe
Lázár János egyébiránt május végén jelentette be, hogy szűk hat év után lemond a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) elnöki posztjáról.
Szerinte nincs takargatni valója. „Várom az elszámoltatást, amikor személyesen rám kerül a sor” – fűzte hozzá.
Az egy évnyi képviselőséget ígérő Fidesz-politikus ugyanakkor arról is szólt, most még nem tudja, mihez is kezd majd a civil életben.
