BUX 139467.45 0,12 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Kánikula: megérkezett a figyelmeztetés a vízhasználatról

A Magyar Víziközmű Szövetség a várható extrém hőségre tekintettel takarékos vízhasználatra kéri a lakosságot.

2026. június 24. szerda, 08:07

Fotó: MTI Fotó / Komka Péter
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Víziközmű Szövetség arra figyelmeztet, hogy a kánikula idején különösen fontos a felelős, pazarlásmentes vízfelhasználás.

A szervezet azt kéri, hogy a locsoláshoz lehetőség szerint ne ivóvizet használjunk, csökkentsük a locsolás gyakoriságát és az öntözéshez felhasznált víz mennyiségét.

A szövetség arra is felhívja a figyelmet, hogy az ivóvízzel történő pormentesítés és az utak, járdák csapvízzel való locsolása a hőség idején kerülendő.

Kiemelik: a klímaváltozás hatásai a vízellátásban is egyre inkább érezhetők, ezért a tudatos vízhasználat hosszabb távon is kulcsfontosságú.

Problémák akkor alakulhatnak ki a rendszerben, ha a víziközmű-hálózat kulcselemei meghibásodnak, ilyenkor a javítás idejére átmeneti vízhiány vagy vízkorlátozás is előfordulhat. A hőség idején ezek a helyzetek különösen nagy terhelést jelentenek a szolgáltatók és a lakosság számára - olvasható a Magyar Víziközmű Szövetség közleményében.

A szövetség hangsúlyozza: a víziközmű-szolgáltatók munkatársai a nap 24 órájában azon dolgoznak, hogy a szolgáltatás biztonsága folyamatosan fennmaradjon.

Ez is érdekelhet