„Az emberek gonoszságánál csak az ostobaságuk nagyobb” – állítja a Nimród főszerkesztői tisztségéből, június 23-i hatállyal leváltott Kovács Zoltán – közölte az Országos Magyar Vadászkamarára hivatkozva a Médiapiac. A felmondási időszak alatt a főszerkesztői feladatokat Pechtol János, a Védegylet ügyvezető elnöke látja el annak érdekében, hogy a lap működése és megjelenése zavartalan maradjon. A főszerkesztő munkáját a javaslatok alapján Imre János, a Védegylet Felügyelőbizottságának elnöke, valamint Bajdik Péter, a Vadászkamara főtitkára segíti szakmai felügyelőként a következő hónapokban.
Az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöksége mentette fel az egykori kormányszóvivőt, aki történész és politikus, 2019-től pedig a nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár volt.
Több határozatot is hozott az Országos Magyar Vadászati Védegylet és az Országos Magyar Vadászkamara elnöksége rendkívüli, összevont elnökségi ülésén a Nimród Vadászújság további kiadásáról, valamint az ahhoz kapcsolódó szerződéses és szervezeti kérdésekről.
Az előzetesen a két érdekképviselet vezetősége által előkészített, a Védegylet elnöksége által egyhangúlag elfogadott javaslatok értelmében az érdekképviseleti szervezet felmondja az Egy a Természettel Nonprofit Kft.-vel fennálló kiadói szerződését. A döntést a megváltozott külső körülmények indokolják.
A Kamara részéről a határozati javaslatok a Nimród Vadászújsághoz kapcsolódó pénzügyi és szerződéses kötelezettségek felülvizsgálatát irányozzák elő.
A közlemény megjelenése után Kovács Zoltán nevében megjelent a Nimród Facebook-oldalán egy írás, amely szerint a döntésről személyesen nem is tájékoztatták.
Kovács Zoltán a posztban megköszönte azok támogatását, akik az elmúlt hét évben szerinte „őszintén gondolták, hogy a vadászat ügyében nincs pártpolitika, csak józan szakmai megfontolások”.
