BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százezernyi magyart büntettek meg a Covid miatt, de a kormány még titkol valami nagyon durvát

A Belügyminisztérium azt elárulta, hogy egy kisvárosnyi magyart büntettek meg a koronavírus-járvány alatti szabályok megszegése miatt, azt azonban még titkolják, mennyi bírságot kellett megfizetnie a rajtakapott állampolgároknak.

2024. november 29. péntek, 10:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A koronavírus-világjárványnak számos következménye volt, többek között alapvetően formálta át a társadalmat a nagy lock out, ugyanakkor a szigorításokat nem mindenki fogadta hasonlóan, illetve azóta sokan megkérdőjelezték azok hasznosságát is.

Mindenesetre Szabadi István, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője írásban fordult a Belügyminisztériumhoz, hogy megtudja, a Covid-19 járvány leküzdésére irányuló védelmi intézkedések végrehajtása során a rendőrség összesen hány természetes személy ellen, milyen összegű helyszíni bírságot szabott ki, ebből mennyi helyszíni bírságot fizettek meg ténylegesen. 

Továbbá arra  is kíváncsi volt, hogy a járványügyi szabályszegés miatt hány esetben történt figyelmeztetés, elzárás és hány alkalommal tettek feljelentést. Arra kérte a Pintér Sándor vezette tárcát, hogy az adatokat - lehetőség szerint – szabálysértési tényállásonként elkülönítve adják meg. 

Rétvári Bence államtitkár válaszában arról tájékoztatott, hogy

a koronavírus elleni védekezéssel összefüggésben a járványügyi szabályok megsértése miatt feljelentett személyek száma 86783 fő volt, míg helyszíni bírság alkalmazására 117228 fővel szemben került sor.

Állítása szerint a rendőrség nem rendelkezik statisztikai adatokkal arra vonatkozóan, hogy járványügyi szabályszegés miatt hány esetben alkalmaztak szóbeli figyelmeztetést, illetve szabálysértési elzárást. Arra a kérdésre viszont nem volt hajlandó válaszolni, hogy

milyen összegű bírságot voltak kénytelenek befizetni a megbüntetett polgártársaink. 

Talán majd legközelebb kiderül. Mindenesetre ezzel kapcsolatos kérdéseinket elküldjük az Országos Rendőr-Főkapitányságnak, ha válaszolnak, természetesen közöljük.

Sarkadi-Illyés Csaba
Sarkadi-Illyés Csaba
Újságíró
A 2014-es önkormányzati választások óta dolgozik belpolitikai újságíróként. Az Alfahírnél kezdett gyakornokként, majd újságíró, szerkesztő és megbízott főszerkesztő lett egészen 2023 nyaráig. Elmondása szerint már több politikai messiást is követett a több mint egy évtizedes pályafutása során, emellett közelről figyelhette az elmúlt időszak választási kampányait, a politikai kommunikáció változását. Az újságírás mellett jelenleg is több televíziós, rádiós és online csatornának is állandó vendége, így a Hír Tv, az Atv, az Ultrahang, Spirit FM különböző műsoraiban is találkozhatnak vele. Ugyanakkor közéleti és üzleti kerekasztal- és pódium-beszélgetéseket is vezetett. Az Economx csapatához 2023-ban csatlakozott. Elsősorban a makrogazdasági és védelmi ipari témákban publikál, de megjelennek írásai az Öt.hu és az Index felületein is.

Ez is érdekelhet