BUX 139410.44 1,3 %
OTP 44850 1,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Teljesen kiürültek a kocsmák, a fiatalok is hibásak

Az Egyesült Királyságban több száz pub zárt be az év első három hónapjában. A fiatalok között egyre többen vannak, akik egyáltalán nem fogyasztanak alkoholt.

2024. augusztus 12. hétfő, 21:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A brit kormány adatai szerint Angliában és Walesben mintegy 239 kocsma zárt be az év első három hónapjában, 56 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában.

Thomas Thurnell-Read, a Loughborough Egyetem szociológiai szakértője arról beszélt a Sky Newsnak, hogy a fiatalok jobban odafigyelnek az egészségre és a fitneszre, valamint kevesebb szabadidővel rendelkeznek, mint a szüleik. Folyamatosan nőnek ugyanis az egyetemek költségei, ami azt jelenti, hogy a hallgatók kénytelenek részmunkaidős állást vállalni.

A szakértő szerint a Covid is szerepet játszott ebben a tendenciában, mivel például azok a diákjai, akik a korlátozások idején kezdték meg a tanulmányaikat, már nem szoktak előadások után közös ivásokra járni.

A Drinkaware NHS-adatelemzése szerint 2011 és 2022 között 16-ról 19 százalékra nőtt a nem ivók aránya, amely trendet elsősorban a 16-24 évesek (26 százalék) táplálják.

Mindeközben a megélhetési költségek elszabadulása is sújtja a pubokat: a CGA tanácsadó cég áprilisi felmérésében minden ötödik ember, aki rendszerint hetente jár kocsmákba és éttermekbe, azt mondta, hogy jelenleg csak ritkábban jár.

Az elmúlt négy év „hihetetlenül intenzív” volt az iparág számára Emma McClarkin, a British Beer and Pub Association (BBPA) vezérigazgatója szerint. A problémák között utalt a világjárványra, az ukrajnai háborúra, az ellátási láncokra nehezedő nyomásra, az energiaválságra, a költséginflációra és az ügyfelekre, akik sokkal rosszabbul állnak most anyagilag, mint 2019-ben.

Elővették a baltákat Németországban, a kocsmákban drótkerítést húztak
A vikingek hobbija késdobálóból fejszehajító közösségi terekké varázsolja a bárokat.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet